طرز تهیه کیک شربتی

کیک شربتی

اگر می خواهید یک کیک شربتی خوشمزه و جذاب برای دورهمی های خود با یک رسپی مطمئن تهیه کنید این پست را مشاهده کنید.

55 دقیقه
6 نفر
230 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 45 دقیقه
کل زمان 55 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کیک شربتی یا کیک باقلوا یکی از کیک های بسیار خوشمزه ساده است که طعم و مزه بهشت می دهد. این کیک مثل پنبه نرم است و شما می توانید با یک شربت مخصوص زعفرانی تهیه کنید و در فر برای مهمانی ها تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه کیک شربتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید و به کمک پیمانه یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. تخم مرغ و وانیل و شکر را داخل کاسه ریخته و با همزن برقی برای ۶ دقیقه هم بزنید تا کرمی رنگ و حجیم شود و در حین هم زدن باید دورگیری کنید.

  2. در ادامه باید روغن مایع را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن مواد را هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید و روی مواد الک کنید و با کمک لیسک مواد را هم بزنید تا گره های آرد باز شود و وسط کار پودر هل تازه آسیاب شده و خوب مواد را باهم ترکیب کنید.

  3. در ادامه باید یک قالب چرب شده را بردارید و مایه کیک را داخل قالب بریزید و سه بار به سطح بکوبید تا هوای اضافه خارج شود سپس در فر از قبل گرم شده به مدت ۴۰ دقیقه با دمای ۱۷۵ درجه قرار دهید تا کیک پخته شود.

  4. در زمانی که کیک در حال پخت است باید شربت را تهیه کنید برای این کار شکر و آب زعفران و گلاب را روی حرارت قرار دهید تا شکر حل شود همین که شربت به نقطه جوش برسد کافی است و حرارت را خاموش کنید.

  5. وقتی کیک پخته شد دور تا دور کیک آزاد کنید و بعد به صورت مربعی یا لوزی برش بزنید و بعد باید شربت خنک و کیک خنک باشند و بعد شربت را روی کیک بریزید و در یخچال قرار دهید و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک شربتی

کیک شربتی هرچقدر بیشتر در یخچال بماند خوشمزه تر می شود.

شربت و کیک باید کاملا سرد باشند وگرنه کیک خمیر می شود.

می توانید از انواع قالب ها برای تهیه این کیک استفاده کنید.

از هل تازه آسیاب شده استفاده کنید تا عطر خوبی داشته باشد.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)