طرز تهیه کیک ردولوت

کیک ردولوت

اگر می خواهید یک کیک قرمز یا مخملی ساده برای ولنتاین یا سالگرد ازدواج تهیه کنید این کیک بی شک بهترین گزینه است.

1 ساعت
6 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 50 دقیقه
کل زمان 1 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

کیک ردولوت یکی از کیک های بسیار ساده و راحت است که نیاز به باترمیلک دارد و شما می توانید در این پست به راحتی یک کیک مخصوص مهمانی و تولد یاد بگیرید. امروز در دیگچه طرز تهیه کیک ردولوت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید سفیده و زرده تخم مرغ ها را جدا کنید. سفیده تخم مرغ را با همزن برقی بزنید تا کمی کف کند و بعد نصف مقدار شکر دستور را کم کم اضافه کنید و به قدری هم بزنید تا کاملا فرم بگیرید و زمانی که کاسه را برعکس می کنید بیرون نریزید.

  2. در ادامه باید زرده تخم مرغ را به همراه مابقی شکر و وانیل و اگر اسانس توت فرنگی دارید اضافه کنید و هم بزنید تا کرمی رنگ شود و حتما بین کار دورگیری کنید تا بوی زهم زرده ها گرفته شود.

  3. در ادامه باید روغن مایع سرکه و رنگ قرمز را به زرده ها اضافه کنید و با افزودن هر کدام چند ثانیه در حد مخلوط شدن هم بزنید.

  4. حالا باید سفیده ها تخم مرغ زرده شده را به همراه آرد و بیکینگ پودر که از قبل مخلوط و سه بار الک کردید اضافه کنید و طی چند مرحله مواد را به صورت دورانی فولد کنید.

  5. مایه کیک را داخل قالب بریزید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۴۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا کیک پخته شودو بعد از پخت صبر کنید تا کاملا خنک شود و بعد برش بزنید و به دلخواه با خامه قنادی یا کرمفیل کارو کنید و می توانید مقداری از کیک را خرد کنید و روی کیک بریزید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک ردولوت

رنگ قرمز باید با کیفیت باشد و به قدری اضافه کنید تا به رنگ قرمز دلخواه برسد.

زمان پخت کیک با توجه به فر های مختلف متغییر است و شما می توانید بعد از گدشت ۴۰ دقیقه با سیخ چوبی از مرکز کیک چک کنید و اگر نیاز بود زمان بیشتری دهید.

برای پخت در فر برقی و توستر دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.

کف قالب را فقط کاغذ روغنی بندازید و دیواره ها رو اصلا چرب نکنید وگرنه احتمالش هست که کیکتون قله ای بشه و کم پف کند.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 220 رای)