کیک هلو وارونه

پخت کیک هلو به این سبک بسیار ساده و خوشمزه است برای عصرانه و دسر مهمانان خود درست کنید حتما از آرد خوب برای پخت کیک استفاده کنید و آرد را غربال کنید.

1 ساعت
12 نفر
386 کالری
مواد لازم برای 12 نفر
آماده‌سازی 20 دقیقه
پخت 40 دقیقه
کل زمان 1 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت
  1. جهت پخت کیک شعله اجاق تا ۳۵۰ درجه باشد هلو را با آب لیمو مخلوط کنید. آرد، بکینگ پودر، جوش شیرین را با هم الک کنید.

  2. ½ فنجان شکر دانه ریز را در یک ظرف چدنی روی حرارت متوسط، قرار داده با یک قاشق چوبی هم بزنید، به مدت ۱۰ دقیقه یا تا زمانی که شکر ذوب شود و به رنگ کهربایی تیره در آید. از روی حرارت بردارید. بلافاصله ¼ فنجان کره را اضافه کرده به شدت هم بزنید. شکر

  3. ذوب شده داخل ظرف را با شکر قهوه ای مخلوط کنید. قاچ های هلو را در ته ظرف به شکل متحدالمرکز با مخلوط شکر، به مقدارمورد نیاز مطابق عکس بچینید.

  4. وانیل و ¾ فنجان شکر دانه ریز باقی مانده و ½ فنجان کره را با سرعت متوسط هم بزنید تا صاف شود. تخم مرغ ها را اضافه کرده و خوب هم بزنید تا مخلوط شود. سپس خامه ترش را اضافه کرده، هم بزنید تا مخلوط شود. به تدریج مخلوط آرد الک شده را اضافه کرده و هم

  5. بزنید با سرعت کم فقط تا زمانی که مخلوط شود. خمیر آماده شده را در ظرف پخت کیک روی قاچ های پهن شده هلو بریزید. خمیر آماده پخت است.

  6. پخت در ۳۵۰ درجه به مدت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه یا تا زمانی که طلایی قهوه ای شود بعد از پخت کیک برای تست، چوبی را در مرکز کیک فرو نمایید اگر پاک بیرون بیاید کیک پخته است. ظرف پخت کیک را به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید سرد شود. با یک چاقو کیک را از لبه ظرف به آرامی جدا کنید.

  7. با دقت کیک را بر روی یک بشقاب جهت سرو برگردانید، بگذارید کیک به مدت ۱۰ دقیقه خنک شود. کیک را با استفاده از یک چاقوی دندانه دار برش دهید. پس از پخت کیک هلو فورا آنرا سرو کنید. چنانچه شربت شکر باقی مانده بود آنرا با کیک سرو نمایید.

دسر
(4 ستاره از 19 رای)