طرز تهیه سوپ شیر

سوپ شیر

سوپ شیر یکی از سوپ های مجلسی است که بیشتر در مهمانی ها تهیه می شود و شما می توانید راز خوشمزگی این سوپ را در این پست مشاهده کنید.

2 ساعت
3 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 3 نفر
آماده‌سازی 1 ساعت
پخت 1 ساعت
کل زمان 2 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

سوپ شیر یکی از سوپ های بسیار خوشمزه و مجلسی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید برای مهمانی و دورهمی ها خود این سوپ را به روش رستورانی خیلی ساده در خانه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه سوپ شیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید مرغ را بپزید و ریش ریش کنید برای این کار سینه مرغ را به همراه یک پیاز ۴ قاچ شده و کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه داخل قابلمه قرار دهید و روی آن آب جوش بریزید و بگذارید تا سینه مرغ پخته شود و بعد از آب مرغ خارج کنید و ریش ریش کنید و آب مرغ را صاف کنید برای تهیه سوپ کنار قرار دهید.

  2. در مرحله بعدی باید مواد را تفت دهید برای این کار کمی کره را داخل قابلمه ریخته و قارچ های شسته شده و اسلایس شده را اضافه کنید و تفت دهید تا قارچ سبک شود و بعد هویج رنده شده را به همراه جو پرک به مواد اضافه کنید و تفت دهید تا سبک شود.

  3. در این مرحله باید آب مرغ صاف شده را روی مواد سوپ بریزید و بگذارید تا سبزیجات پخته و جو پرک لعاب بی اندازد.

  4. در ادامه باید ۵۰ گرم را داخل یک شیر جوش کوچک بریزید و تفت دهید تا نرم شود و بعد آرد را اضافه کنید و تفت داده تا بوی خامی آرد از بین برود و کم کم شیر به دمای محیط رسیده را اضافه کنید و سریع هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود و در انتها که سس غلیظ خامه به دمای محیط رسیده را افزوده و سریع هم بزنید.

  5. حالا باید مخلوط تهیه شده را به مواد سوپ اضافه کنید و زمان دهید تا کمی سوپ جا افتاده شود و در انتها کمی جعفری اضافه کنید و هم بزنید از روی حرارت بردارید سوپ در هنگام خنک شدن غلیظ تر می شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سوپ شیر

شیر و خامه حتما به دمای محیط رسیده باشند وگرنه تو سوپ بریده می شود.

از جو پرک بهتر است استفاده کنید.

پودر سیر را حذف نکنید و اگر می خواهید رنگ سوپ سفید باقی بماند از فلفل سفید استفاده کنید.

می توانید مرغ را حذف کنید و بدون مرغ سوپ را تهیه کنید یا از یک عدد عصاره مرغ استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)