طرز تهیه خامه قنادی

خامه قنادی

خامه قنادی با خامه صبحانه یکی از بهترین و راحت ترین روش ها برای تهیه خامه قنادی مخصوص تزیین کیک می باشد.

2 ساعت
5 نفر
196 کالری
مواد لازم برای 5 نفر
آماده‌سازی 2 ساعت
پخت ...
کل زمان 2 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

خامه قنادی یکی از پر کاربردترین تکنیک های کیک و شیرینی پزی که می توانید به راحتی در خانه خامه قنادی فرم گرفته با خامه صبحانه تهیه کنید که برای تزیین و ماسوره زده مناسب است. امروز در دیگچه طرز تهیه خامه قنادی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. اول از همه برای تهیه خامه قنادی به یک کاسه استیل نیاز دارید و خامه صبحانه را بدون باز کردن داخل کاسه قرار دهید و برای ۲ ساعت در فریزر قرار دهید تا کاسه کاملا سرد و خامه یخ زده شود.

  2. بعد از ۲ ساعت خامه را از بسته بندی خارج کنید و داخل کاسه استیل خنک بریزید و پودر ژله دلخواه با پودر قند را اضافه کنید و با همزن برقی با دور تند ۷ الی ۸ دقیقه باید حسابی بزنید تا فرم بگیرید وقتی زمانی که خامی فر بگیرید به اطراف کاسه پاشیده می شود و یا نوک همزن حالت سافت پیک یا قله ی پیدا می کند.

  3. اگر می خواهید متوجه شوید که خامه فرم گرفته یا خیر باید خامه کاملا به ظرف پرتاب شود و زمانی که کاسه را بر می گردانید از ظرف بیرون نریزید. وقتی خامه قنادی به این مرحله رسید خامه فرم گرفته شما حاضر است و می توانید داخل قیف و ماسوره بریزید و از آن برای تزیین کیک استفاده کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه خامه قنادی

اگر می خواهید رنگ خامه سفید باقی بماند از پودر ژله آلورا استفاده کنید و اگر می خواهید خامه رنگی داشته باشید از پودر ژله طعم دارد مانند توت فرنگی، طالبی یا موز استفاده کنید.

برای این که خامه قنادی کاکائویی داشته باشید از پودر ژله آلوررا استفاده کنید و در ۱ دقیقه آخر که خامه در حال فرم گرفتن است کمی پودر کاکائو اضافه کنید و میزان آن به سلیقه و میزان تیرگی خامه شکلاتی شما بستگی دارد.

اگر می خواهید خامه قنادی با رنگ پر رنگ داشته باشید از رنگ خوراکی ژله ی استفاده کنید.

در تابستان زیر طرف استیل باید یک کاسه پر یخ قرار دهید.

پره های همزن را نیز بهتر است داخل فریزر قرار دهید.

این خامه را می توانید در ظرف در بسته تا سه روز نگهداری کنید و فرم آن از بین نمی رود.

به طور کلی طبق تجربه  گاهی خامه هرچی به تاریخ انقضا نزدیک تر باشد سریع تر و بهتر فرم می گرد.

پودر خامه یا تثبیت کننده خامه مارک دکتر اوتکر خیلی مناسب است. به جاش می توانید از پودر خامه مارک های دیگه یا فله ای استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)