رولت خامه ای

رولت خامه ای

رولت خامه ای یکی از شیرینی ها بسیار محبوب و ساده است که شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید.

...
...
...
مواد لازم برای
آماده‌سازی ...
پخت ...
کل زمان ...
طرز تهیه و دستور پخت

رولت خامه ای یکی از شیرینی بسیار محبوب ما ایرانی ها می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید خیلی راحت در فر یا بدون فر در تابه دو طرفه آن را تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه رولت خامه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود. زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید. سفیده تخم مرغ را داخل کاسه بریزید و با نصف مقدار پودر قند با کمک همزن برقی بزنید تا پفکی و سفید رنگ شود و زمانی که ظرف را بر می گردانید از ظرف بیرون نریزید برای هم زدن سفیده باید پره های همزن کاملا تمیز باشد و اصلا زرده نباید داخل مواد نباشد وگرنه فرم نمی گیرد.

  2. زرده ها را با مابقی پودر قند و وانیل بزنید تا کرمی رنگ شود و بعد به زرده ها یک قاشق آب جوش اضافه کنید و سریع هم بزنید تا از روان بودن خارج شود و بعد آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و به مواد اضافه کنید و هم بزنید و بعد سفیده را اضافه کنید و با لیسک مواد را فولد کنید.

  3. داخل تابه یا سینی مورد نظر کاغذ روغنی انداخته و چرب کنید و مواد را داخل ظرف بریزید و روی آن را صاف کنید اگر تابه دو طرفه شما کوچک است این مواد به شما دو عدد رولت می دهد و باید نصف آن را داخل تابه بریزید ولی اگر در فر تهیه می کنید از یک سینی فر ۳۰*۴۰ استفاده کنید سپس درب تابه را قرار دهید و با حرارت ملایم قرار دهید تا یک طرف نون طلایی شود و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز طلایی شود و بعد از ۵ دقیقه درب تابه را باز کنید و برای پخت در فر نیز با دمای ۲۲۰ به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود.

  4. روی یک کاغذ روغنی یا دستمال تمیز کمی پودر قند بپاشید و نون را برگردانید و کاغذ روغنی روی رولت را بردارید و با کمک کاغذ یا پارچه رول کنید و در یخچال قرار دهید تا حالت بگیرد و بعد خامه قنادی را فرم دهید و روی رولت خامه کشی کنید و دوباره رول کنید و در یخچال قرار دهید و بعد به دلخواه تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت رولت خامه ای

واشر دور تابه را خارج کنید.

مواد رولت را باید به صورت یکسان داخل تابه یا سینی پخش کنید تا یک جای رولت ضخیم یک جا نازک نشود.

اگر پودر قند ندارید شکر را آسیاب کنید.

اگر رولت زیاد داخل فر بماند خشک می شود.

می توانید دور تا دور رولت را با چاقو بگیرید تا یک مستطیل منظم داشته باشید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)