طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی

کیک اسفنجی شکلاتی

کیک اسفنجی شکلاتی یا کاکائویی یکی از کیک های پر طرفدار و بسیار خوشمزه است که شما می توانید برای تولد و مهمانی تهیه کنید.

1 ساعت 10 دقیقه
8 نفر
220 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 1 ساعت
کل زمان 1 ساعت 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کیک اسفنجی شکلاتی یکی از کیک های بسیار محبوب و خوشمزه برای تولد و مهمانی ها می باشد که شما می توانید در خانه تهیه کنید و با خامه قنادی یا گاناش شکلاتی تزیین کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک یک پیمانه یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. آرد و بیکینگ پودر و نمک را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود. فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا برای ۱۵ دقیقه گرم شود.

  2. در ادامه باید زرده و سفیده و تخم مرغ را از هم جدا کنید و سفیده را با همزن برقی بزنید تا کف کند و سفید رنگ شود و بعد ۲ ق غذا حوری از پودر قند به سفیده اضافه کنید و به قدری هم بزنید تا سفیده فرم بگیرد و زمانی که ظرف را می گردانید بیرون نریزید.

  3. در ادامه زرده را به همراه وانیل بزنید تا زرده ها از لختگی خارج شود و بعد باقی مانده پودر قند را اضافه کنید و با همزن هم بزنید سپس در ادامه پودر کاکائو الک شده و آب جوش را اضافه کنید و با همزن سریع بزنید تا مواد از حالت روان بود خارج شود و تخم مرغ ها داخل آب جوش نپزند.

  4. حالا باید مخلوط سفیده را داخل کاسه ریخته و مخلوط آرد را اضافه کنید و هم بزنید و بعد مخلوط زرده ها را اضافه کنید و با لیسک مواد را خوب ترکیب کنید و کف یک قالب ۲۰ سانتی کاغذ روغنی انداخته و مواد را داخل قالب بریزید و سه بار به سطح بزنید تا هوای اضافه خارج شود.

  5. حالا قالب را در فر از قبل گرم شده به مدت ۵۰ الی ۶۰ دقیقه قرار دهید تا کیک پخته شود و بعد از پخت برش بزنید و با خامه زده شده یا گاناش این کیک را تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک اسفنجی شکلاتی

برای تهیه کیک اسفنجی حتما باید از پودر قند استفاده کنید تا بافت کیک نرم باشد.

آب جوش ولرم باشد و زیاد داغ نباشد.

برای این مواد شما نیاز به قالب ۲۰ سانت با ارتفاع ۱۰ دارید.

حتما باید پودر کاکائو با آب جوش مخلوط شود و بعد به ترکیب اضافه شود.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 595 رای)