طرز تهیه پنکیک شکلاتی

پنکیک شکلاتی

پنکیک شکلاتی یا کاکائویی یکی از پنکیک های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید.

15 دقیقه
2 نفر
125 کالری
مواد لازم برای 2 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 10 دقیقه
کل زمان 15 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

پنکیک شکلاتی یکی از پنکیک های بسیار محبوب و ساده است که شما می توانید این پنکیک را برای صبحانه و عصرانه گزینه خوبی می باشد و می توانید با سس شکلاتی به دلخواه تهیه کنید. امروز در دیگجه طرز تهیه پنکیک شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید و به کمک یک پیمانه شیرینی پزی یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود.

  2. در ادامه تخم مرغ را داخل کاسه شکسته و به آن وانیل و شکر را اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید تا کمی رنگ مواد روشن و کرمی رنگ شود و بعد روغن و شیر را به ترتیب اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

  3. در ادامه باید مخلوط آرد و بیکینگ پودر مرحله اول را طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با همزن دستی مواد را هم بزنید تا یکدست شود و گلوله های آرد باز شود و اگر گلوله های آرد باز نشد می توانید از یک صافی رد کنید تا گلوله های آرد باز شود.

  4. یک تابه بردارید و روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا گرم شود و بعد می توانید با کمی کره چرب کنید و با کمک ملاقه از پنکیک داخل تابه به صورت گرد بریزید و برای ۲ دقیقه صبر کنید روی پنکیک حباب های ریز بزند و برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود و به همراه سس شکلاتی یا میوه دلخواه میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پنکیک شکلاتی

با این مقدار حدود ۴ عدد پنکیک سایز متوسط خواهید داشت.

می توانید مقدار شکر را کم و زیاد بریزید و در انتها با عسل یا نوتلا سرو کنید.

بجای روغن می توانید از کره استفاده کنید.

تابه نچسب و سالم انتخاب کنید و از ملاقه یا حتی پیمانه شیرینی پزی برای ریختن مایع استفاده کنید تا پنکیک ها هم اندازه شود.

بعداز هر بار ریختن نیازی به چرب کردن مجدد تابه نیست.

از تازه بودن بیکینگ پودر مطمئن شوید.

پشت پنکیک مثل روی آن صاف و یکرنگ نمی شود چون هم سطحی که حباب زده پس اشکال کار شما نیست.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)