طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

چیز کیک شکلاتی

چیز کیک شکلاتی یکی از چیز کیک های بسیار ساده برای مهمانی ها می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد.

3 ساعت 5 دقیقه
8 نفر
300 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 3 ساعت
پخت 5 دقیقه
کل زمان 3 ساعت 5 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

چیز کیک یکی از کیک های بسیار خوشمزه است که شما می توانید به راحتی بدون نیاز به فر و همزن برقی به راحتی برای مهمانی ها و دورهمی ها خود تهیه کنید. چیز کیک شکلاتی داخل قالب کمربندی تهیه می شود و می توانید به صورت قالبی یا تک نفره سرو کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه چیز کیک شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید کراست بیسکویتی را تهیه کنید برای این کار بیسکویت را داخل غذاساز یا میکسر مورد نظر بریزید و پودر کنید دقت کنید اگر وسیله برقی ندارید می توانید داخل یک نایلون ضخیم ریخته و با گوشتکوب دستی یا وردنه بکوبید تا پودری و له شود. سپس در ادامه کره را ذوب کنید و با بیسکویت مخلوط کنید و هم بزنید و یک قالب کمربندی را بردارید و یک نایلون کف آن انداخته و مواد بیسکویت را بریزید و با پشت لیوان یا گوشتکوب خوب فشرده کنید و برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید.

  2. در ادامه ژلاتین را با آب مخلوط کنید و برای جند دقیقه صبر کنید تا اسفنجی شود. داخل کتری آب ریخته و زمانی که جوش آمد کاسه ژلاتین را روی آن قرار دهید و هم بزنید تا بن ماری شود. داخل یک کاسه دیگر پنیر خامه ای را به همراه شکر مخلوط کنید و بعد خامه را به همراه پودر کاکائو الک کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود می توانید از همزن دستی یا برقی استفاده کنید و در انتها ژلاتین را نیز اضافه کنید و هم بزنید و حالا قالب را از یخچال بیرون بیاورید و مواد پنیری را بریزید و صاف کنید و برای ۲ الی ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

  3. برای گاناش شکلاتی خامه را داخل کاسه ریخته و بعد روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود و بعد شکلات تخته ای خرد شده را اضافه کنید و هم بزنید تا شکلات ذوب شود سپس صبر کنید کمی از داغی بیفند و روی لایه پنیری ریخته و به دلخواه با شکلات رنده شده تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه چیز کیک شکلاتی

اگر قالب کمربندی ندارید می توانید در هر قالب و ظرفی کیسه فریزر بکشید طوری که لبه های پلاستیک از قالب بیرون باشد و توی مرحله ی آخر بتوانید با گرفتن لبه های بیرون زده ی کیسه  فریزر کیک رو از قالب جدا کنید و توی ظرف مورد نظرتون بگذارید و در آخر هم به آرامی کیسه فریزر را ازش جدا کنید.

لایه بیسکویتی باید ۳۰ دقیقه و لایه پنیری ۲ ساعت در یخچال باشد.

از قالب ۲۴ سانت یا ۲۰ سانت استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 333 رای)