طرز تهیه سوپ مرغ

سوپ مرغ

سوپ مرغ یکی از سوپ های راحت است که می توانید با شلغم و سیب زمینی و هویج به راحتی تهیه کنید.

1 ساعت 10 دقیقه
4 نفر
200 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 1 ساعت
کل زمان 1 ساعت 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

سوپ مرغ یکی از پیش غذا های بسیار خوشمزه است که شما می توانید برای مهمانی یا سرماخوردگی و بیمار های ویروسی تهیه کنید زیرا مقوی و سبک است و بهتر است از سبزیجات مقوی برای تهیه سوپ مرغ استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه سوپ مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

  1. ابتدا باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه مورد نظر کمی تفت دهید تا آب پیاز کشیده شود و بعد کمی روغن اضافه کنید و تفت دهید و بعد مرغ و ادویه ها را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا عصاره مرغ خارج شود و رنگ مرغ تغییر کند.

  2. در ادامه باید شلغم رنده شده یا نگینی شده را به سیب زمینی و هویج که از قبل پوست گرفته و نگینی یا رنده کردید اضافه کنید و تفت دهید و در ادامه رب را نیز اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود و در انتها برنج خیس خورده را به همراه ۴ لیوان آب اضافه کنید و بگذارید تا مرغ پخته و نرم شود.

  3. بعد از پخت مرغ باید آن را از سوپ خارج کنید و ریش ریش کنید و به سوپ برگردانید و زمانی که سوپ لعاب انداخت نوبت اضافه کردن سبزی سوپی می باشد و به دلخواه کمی آب لیمو تازه نیز اضافه کنید و هم بزنید و برای ۱۰ دقیقه دیگر بگذارید تا سوپ جا افتاده شود و بعد داخل کاسه ریخته و به همراه لیموترش و نان تازه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سوپ مرغ

افزودن برنج باعث لعاب سوپ می شود ولی می توانید از جو پرک یا جو پوست کنده نیز استفاده کنید.

می توانید مرغ را به صورت جدا بپزید و آب مرغ را صاف کنید و با آن سوپ تهیه کنید.

اگر مرغ ندارید می خواهید یک سوپ تهیه کنید از عصاره های آماده مرغ استفاده کنید.

بجای رب می توانید پوره گوجه فرنگی استفاده کنید.

اگر می خواهید برای مهمانی این سوپ را تهیه کنید وقتی لعاب انداخت و به غلظت مورد نظر رسید زرشک تفت داده شده به همراه جعفری خرد شده اضافه و تزیین کنید.

برای خوشمزه تر شدن سوپ می توانید از کمی پونه کوهی خشک نیز استفاده کنید.

 

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 159 رای)