طرز تهیه کیک هویج

کیک هویج

کیک هویج یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده است که برای میان وعده و عصرانه گزینه بسیار خوبی می باشد.

1 ساعت 10 دقیقه
6 نفر
230 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 1 ساعت
کل زمان 1 ساعت 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کیک هویج یکی از کیک های بسیار ساده و راحت خانگی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و با گردو و دارچین و هویج رنده شده تهیه می شود و گزینه خوبی برای دورهمی ها و مهمانی ها می باشد. امروز در دیگچه طرز تهیه کیک هویج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

  1. ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک یک لیوان دسته دار فرانسوی یا پیمانه شیرینی پزی مواد را اندازه گیری کنید.  آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود. تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل زده تا کاملا سفید و کشدار شود.

  2. روغن مایع را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید. هویج را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید. سپس در ادامه باید مخلوط اولیه به تناوب آرد و هویج را اضافه کنید و با همزن دستی مخلوط کنید .(یعنی یه مقدار آرد اضافه کنید و هم بزنید و بعد هویج رنده شده اضافه کنید و همین طور ادامه دهید تا هویج و آرد تمام شود).

  3. در آخر هم گردو های خورد شده را اضافه کنید و با لیسک آروم زیرو رو کنید و مواد کیک و داخل قالبی که از قبل چرب و ارد پاشی کردید بریزید و داخل فری که از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ و به مدت ۴۵ دقیقه قرار دهید بعد این مدت کمی گریل روشن کنید تا روی کیک هم طلایی شود مدت پخت فر کاملا به قدرت فرتون بستگی دارد و بعد از پخت کامل از فر خارج کنید و بگذارید تا سرد شود و بعد با پودر قند تزیین کنید، اگر می خواهید کیک را بدون فر تهیه کنید قابلمه را چرب کنید و برای ۱۵ دقیقه روی شعله پخش کن قرار دهید و بعد از گرم شدن مواد کیک را داخل قابلمه ریخته و بگذارید روی شعله پخش کن و دمکنی قرار دهید و برای ۱ ساعت زمان دهید تا پخته شود. نوش جان

 

فوت و فن های دستور پخت کیک هویج

بگذارید تا کیک از داغی بیفند و بعد از فر خارج کنید.

بعد از نیم ساعت با سیخ چوبی تست کنید اگر تمیز بیرون آمد کیک پخته و آمده است.

برای این مواد قالب سایز ۲۳ مناسب است.

برای پخت در فر برقی و توستر دما را روی ۱۶۰ قرار دهید.

به دلخواه می توانید کمی جوز هندی روی مواد الک کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 650 رای)