کیک موز

کیک موز دسر بسیار خوشمزه است برای خانواده درست کنید در دستور پخت خارجی از دوغ به جای شیر استفاده شده ولی من ترجیح دادم از 1/5 فنجان شیر در پخت کیک استفاده کنم.

2 ساعت 30 دقیقه
8 نفر
395 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 30 دقیقه
پخت 1 ساعت
کل زمان 2 ساعت 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت
  1. گرمای فر را روی حرارت ۲۷۵ درجه فارنهایت (۱۳۵ درجه سانتیگراد) تنظیم کنید. ظرف کیک را چرب کنید. در یک کاسه کوچک، موز له شده را با آب لیمو، مخلوط کرده و کنار بگذارید. در یک کاسه متوسط، آرد، جوش شیرین و نمک را مخلوط کرده و کنار بگذارید.

  2. در یک کاسه بزرگ، ۳/۴ فنجان کره و ۲ و ۱/۸ فنجان شکر را کمی حرارت دهید تا روشن و نرم شود. تخم مرغ ها را در یک ظرف، هم بزنید و سپس ۲ قاشق چای خوری وانیل اضافه کنید. تخم مرغ و آرد با شیر, کره و شکر را مخلوط کنید. مخلوط را در موز هم بزنید. خمیر آماده شده را در تابه که از قبل چرب کرده اید بریزید.

  3. برای پخت کیک ظرف را در فر گرم شده بگذارید به مدت ۱ ساعت و یا تا زمانی که یک خلال دندان داخل مرکز کیک کرده و بیرون می آورید تمیز باشد. کیک را از فر خارج کرده و به طور مستقیم در فریزر به مدت ۴۵ دقیقه بگذارید. این کار کیک را بسیار مرطوب می کند.

  4. برای رویه خامه ای کیک یا شیرینی: در یک کاسه بزرگ، ۱/۲ فنجان کره و پنیر خامه ای را بزنید تا صاف شود. سپس ۱ قاشق چای خوری وانیل را اضافه کنید هم بزنید. پودر قند را اضافه کنید و در سرعت کم هم بزنید تا ترکیب شود، پس از آن در روی کیک یا شیرینی, خامه آماده شده را بریزید و صاف کنید. بگذارید کیک سرد شود سپس در دیس کیک گذاشته و سرو نمایید.

دسر
(5 ستاره از 93 رای)