طرز تهیه بسبوسه عربی

بسبوسه عربی

کیک بسبوسه عربی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده است که با شربت تهیه می شود و برای مهمانی مناسب است.

50 دقیقه
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 40 دقیقه
کل زمان 50 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

بسبوسه عربی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید با لایه کرم دار یا به صورت ساده این کیک را برای عصرانه و دورهمی ها خود تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه بسبوسه عربی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک پیمانه شیرینی پزی یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. بهتر از پودر نارگیل دانه ریز استفاده کنید پس اگر درشت است یک بار آسیاب کنید.

  2. در ادامه باید تمام مواد خشک را باهم ترکیب کنید و کنار قرار دهید سپس ماست و تخم مرغ و روغن را داخل کاسه ریخته و با همزن دستی یا برقی به حدی بزنید که مایه کاملا یکدست شود. سپس وانیل را نیز اضافه کنید و هم بزنید.

  3. حالا باید مواد خشک ترکیب شده را به تدریج به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید. یک قالب ۲۰*۳۰ را انتخاب کنید و چرب کنید و کف آن کاغذ روغنی قرار دهید و مواد کیک را داخل آن ریخته و در فر ۱۶۰ درجه به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود.

  4. در ادامه باید شربت را تهیه کنید برای این کار شکر و آب و لیموترش را باهم ترکیب کنید و روی حرارت قرار دهید وقتی بجوش آمد و دانه های شکر حل شد عرق بهار نارنج را اضافه کنید و و بعد از ۲ دقیقه قل زدن از روی حرارت بردارید.

  5. وقتی کیک پخت و هنوز کمی گرم است باید شربت گرم را بریزید و و برای ۲ ساعت در یخچال استراحت دهید تا شربت جذب کیک شود و بعد برش بزنید و به دلخواه با پودر پسته تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک بسبوسه

حتما برای تهیه این کیک باید از آرد سمولینا استفاده کنید و کیک های که شهد دارند بهتر است ضخیم درست نشوند.

در انتها گریل روشن کنید تا روی کیک نیز طلایی شود.

برای پخت در فر گازی فر را روی دمای ۱۸۰ قرار دهید.

اگر عرق نارنج ندارید می توانید از گلاب استفاده کنید.

این کیک بیشتر در قالب های مستطیل یا مربع تهیه کنید و به شکلی مربعی برش بزنید و سرو کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 650 رای)