طرز تهیه پای سیب

پای سیب

پای سیب یکی شیرینی های بسیار خوشمزه است که شما می توانید با بافت نرم و اسفنجی در خانه تهیه کنید.

45 دقیقه
6 نفر
220 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 35 دقیقه
کل زمان 45 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

پای سیب یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و نرم است که شما می توانید این شیرینی خوشمزه را به روش قنادی در خانه تهیه کنید و به همراه یک لیوان چای در این فصل میل کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه پای سیب را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید سیب را پوست بگیرید و به ضخامت ۵ الی ۶ میل برش بزنید و وسط سیب را با کمک یک ماسوره یا چاقو گرد در بیاورید و روی سیب ها را پودر دارچین بزنید و کنار قرار دهید. همه مواد را در دمای محیط قرار دهید و به کمک ترازو یا پیمانه قنادی اندازه گیری کنید.

  2. در ادامه زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید و سفیده را کمی با همزن برقی بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد شکر را اضافه کنید و با همزن به قدری هم بزنید تا مانند خامه سفت شود.

  3. زرده ها را به همراه عسل و وانیل با همزن برقی هم بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد به سفیده تخم مرغ اضافه کنید و با همزن و سرعت کم هم بزنید در آخر باید آرد و بیکینگ پودر که از قبل الک کردید طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک به صورت دورانی هم بزنید به طوری که پف مواد گرفته نشود.

  4. در ادامه باید داخل قالب مخصوص پای سیب کمی از مواد را بریزید و یک برش سیب قرار دهید و کمی دوباره مواد را روی سیب بریزید به طوری که نصف قالب باید خالی باشد سپس داخل فر از قبل گرم شده به مدت ۲۵ الی ۳۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ فر گازی قرار دهید تا پخته شود و بعد از پخت بگذارید تا خنک شود و بعد از قالب خارج کنید و روی کیک را پودر قند الک کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پای سیب

دمای فر برقی ۱۷۰ درجه و دمای توستر باید ۱۶۰ درجه باشد.

فر را از قبل با دمای ۱۸۰ برای ۱۰ دقیقه گرم کنید.

تخم مرغ ها باید سرد باشند.

از قالب کیک یزدی نیز می توانید استفاده کنید.

با این مقدار حدود ۱۰ عدد پای سیب بزرگ خواهید داشت.

اگر مواد را بیش از اندازه بریزید از قالب بیرون می ریزید و بهتر است مواد را داخل قیف ریخته تا به راحتی داخل قالب ها پایپ کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 320 رای)