لازانیا نیم پخت

با روش پخت سریع و آسان لازانیا نیم پخت هر گاه که اراده کنید به راحتی و در مدت زمانی بسیار کمتر از روشهای دیگر پخت آن میتوانید یک لازانیا خوشمزه تهیه کنید.

1 ساعت 15 دقیقه
6 نفر
500 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 1 ساعت
کل زمان 1 ساعت 15 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت
  1. برای پخت لازانیای نیمه آماده، گوشت چرخ کرده، پیاز و هویج رنده شده، قارچ خرد شده، پودر آویشن، فلفل دلمه ای خرد شده، رب گوجه فرنگی، نمک و فلفل و زردچوبه را در روغن با هم سرخ کنید و سپس یک لیوان آب به این مواد اضافه کرده، بعد از کمی جوش خوردن خاموش کرده و کنار بگذارید.

  2. شما می توانید از لازانیای بدون جوشاندن و همانطور خشک استفاده کنید این لازانیا به صورت پیش پخت بوده و نیازی به قرار دادن در آب جوش ندارد. فقط کافیست سس مورد نظر را کمی رقیق و روان تهیه نمایید. ابتدا سس را کف ظرف ریخته و سپس ورقه‌های لازانیا را در کف ظرف خود بچینید. سپس مقداری از گوشت آماده شده را روی آنها ریخته و روی آن را با سس تهیه شده پوشش دهید (اگر تمایل داشتید، می‌توانید با استفاده از مقدار کمی پنیر رنده شده روی سس لازانیا را مزه دار کنید) مجددا ورقه‌های لازانیا را روی گوشت بچینید

  3. مقداری از گوشت آماده شده را روی آنها بریزید و روی آن را با سس تهیه شده پوشش دهید این مراحل را تا لایه آخر تکرار نمایید. در لایه پایانی باید سس روی ورقه‌ها را بپوشاند سپس  از پنیر پیتزای رنده شده استفاده نمایید.

  4. سپس دو لیوان شیر و یا آب به لازانیای آماده شده اضافه کرده و درب آن را بگذارید که اگر ظرف مورد نظر شما در نداشت از محافظ بهداشتی و یا فویل آلومینیوم برای پوشاندن روی آن استفاده کرده و ظرف را درون فر در بالاترین طبقه ی آن و با پایین ترین درجه حرارت قرار دهید می توانید از گاز و با شعله پخش کن و حرارت کم استفاده کنید. پس از ۳۰ الی ۴۵ دقیقه لازانیا آماده می شود. لازانیا را در دیس گذاشته و سرو نمائید.

آموزش آشپزی
(4 ستاره از 173 رای)