طرز تهیه هویج پلو با مرغ

هویج پلو

هویج پلو با مرغ ریش ریش شده یکی از غذا های بسیار خوشمزه و ساده ایرانی است که به راحتی تهیه می شود.

1 ساعت 40 دقیقه
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 1 ساعت
پخت 40 دقیقه
کل زمان 1 ساعت 40 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

هویج پلو یکی از غذا های بسیار سنتی و خوشمزه ایرانی می باشد که با گوشت و مرغ تهیه می شود و امروز در دیگچه قرار است با مرغ ریش ریش شده این غذای مجلسی را یاد بگیرید و به راحتی در خانه تهیه کنید.

  1. ابتدا باید مرغ را بپزید برای این کار سینه مرغ را به همراه کمی روغن تفت دهید تا سبک شود و بعد پیاز ۴ قاچ شده را اضافه کنید و ادویه ها را بیفزاید و مواد را حسابی تفت دهید و روی مرغ آبجوش بریزید و بگذارید تا سینه مرغ پخته شود و بعد از پخت از آب مرغ جدا کنید و ریش ریش کنید.

  2. برای هویج ها باید آن ها را پوست بگیرید و رنده درشت بزنید. داخل یک تابه کره را انداخته تا ذوب شود و بعد هویج های رنده شده را اضافه کنید و تفت دهید و ۱ ق غذا خوری شکر اضافه کنید و روی مواد کمی آب بریزید و درب قابلمه یا تابه را بگذارید تا هویج نرم شود و بعد بردارید تا آب اضافه کشیده شود.

  3. در ادامه زرشک خیس خورده را به همراه ۱ ق غذا خوری شکر اضافه کنید و کمی تفت دهید تا زرشک پفکی شود و در انتها باید مرغ ریش شده را به همراه زعفران اضافه کنید و تفت دهید و از روی حرارت بردارید.

  4. برای تهیه هویج پلو باید برنج را از قبل خیس کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و زمانی که نرم شد آبکش کنید و مواد میانی تهیه شده را با برنج به صورت لایه ی بریزید دم کنید و یا می توانید برنج را به صورت خالی دم کنید و در انتها داخل دیس کشیده و مواد هویج را روی آن بریزید و تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت هویج پلو با مرغ

آب مرغ را دور نریزید و صاف کنید و برای تهیه سوپ کنار قرار دهید.

می توانید سینه مرغ را نپزید و بدون استخوان کنید و به صورت فیله ی یا مکعبی برش بزنید و با کمی زعفران و کره سرخ کنید.

می توانید مقدار زرشک را کمتر بریزید.

برای خوشرنگ شدن هویج می توانید کمی زعفران دم کرده به هویج در حال سرخ شدن اضافه کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 500 رای)