طرز تهیه سوپ قارچ

سوپ قارچ

سوپ قارچ یکی از سوپ های بسیار خوشمزه است که می توانید با مرغ و بدون مرغ به راحتی در خانه تهیه کنید.

1 ساعت 10 دقیقه
3 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 3 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 1 ساعت
کل زمان 1 ساعت 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

سوپ قارچ یکی از سوپ های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که می توانید به روش رستورانی خیلی راحت در خانه تهیه کنید. می توانید برای لعاب بیشتر سوپ از جو پرک استفاده کنید و اگر نکات را رعایت کنید یک سوپ درجه یک خواهید داشت. امروز در دیگچه طرز تهیه سوپ قارچ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید کره داخل قابلمه مورد نظر انداخته و بعد از ذوب شدن سینه مرغ را که از قبل بدون استخوان کردید و ریز به صورت مکعبی خرد کردید به همراه کمی کره و فلفل سیاه تفت دهید تا مرغ ها تغییر رنگ دهد سپس باید پیاز را پوست بگیرید و به صورت درسته داخل قابلمه قرار دهید در سوپ قارچ نباید طعم پیاز قالب باشد به همین دلیل بعد از پخت از قابلمه خارج می شود و بعد جو پرک خیس خورده را نیز اضافه کنید و مقداری آب روی مواد بریزید و بگذارید تا مرغ و جو خوب پخته و له شود، وقتی مرغ کاملا پخته و پیاز نرم شد پیاز را از سوپ خارج کنید و هویج رنده شده را اضافه کنید.

  2. در ادامه باید قارچ ها را بشورید و اسلایس کنید و کمی آب لیمو روی قارچ بزنید تا موقع تفت دادن سیاه نشود و بعد داخل تابه کره ریخته و بعد از داغ شدن قارچ ها را با حرارت بالا تفت دهید و حالا به دلخواه برای لعاب بیشتر ۱ ق غذا خوری آرد می توانید اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی آرد از بین برود و بعد شیر به دمای محیط رسیده را اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا یکدست شود و زمانی که غلیظ شد خامه را نیز اضافه کنید.

  3. در ادامه ترکیب قارچ را اضافه کنید و هم بزنید و در انتها کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و با حرارت کم اجازه دهید تا سوپ جا افتاده شود و در انتها مقداری گشنیز و جعفری ساطوری شده اضافه کنید. نوش جان

 

فوت و فن های دستور پخت سوپ قارچ

می توانید به دلخواه بجای مرغ از عصاره مرغ استفاده کنید.

مقدار قارچ را به دلخواه می توایند کم و زیاد کنید.

می توانید مرغ را به صورت ریش ریش شده نیز داخل مرغ استفاده کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 222 رای)